Hallgatni és némán figyelni valakire:nagy művészet.
Ehhez jóság kell. Szeretet és alázat.
 (Müller Péter)

 

A megmunkált kerítés vagy kerítés élettartamának meghosszabbítása az előkert számára és a fém korrózió megelőzése érdekében  szükség van a festésére. Ehhez az alábbi eszközöket és eszközök kell beszerezni:

 

fémkefe;
csiszolópapír;
kefe;
korróziógátló alapozó;
oldószer;
akril festék.

 

Először is ajánlott a rozsda szerkezetének tisztítása, merev kefével tisztítása és a fém papírral való polírozása. Ezután meg kell zsírtalanítani a festett részek felületét, és egy alapozót kell felhordani, különösen gondosan feldolgozva több rács illesztését.

Az alkalmazott réteg szárítása után meg kell festeni a kerítést. Ebből a célból a kovácsművészetben használt festékeket kell használni. Általában a fémház kerítésének festéséhez válasszon fekete, szürke, sötétbarna, bordó hangot.

Így nyilvánvaló, hogy a kovácsoltvas kerítések hatalmas mennyiségű különféle előnnyel rendelkeznek, és a szükséges forrásokkal könnyű lesz választani az ilyen típusú kerítések mellett.

 

 


A rozsdásodó elemeket körültekintően elő kell készíteni mázolás előtt. A tisztítással kell kezdeni, a málló, rozsdás felületet le kell csiszolni.
Első nekifutásra drótkefével a nagyját le tudjuk dörzsölni, ha ezzel megvagyunk, használhatunk durvább csiszolópapírt. Ha megvagyunk, következik a zsírtalanítás, amelyet végezhetünk mosószeres vízzel, vagy zsírtalanító folyadékkal. Ez a lépés azért nagyon fontos, mert az új réteg festék így tud majd könnyen megtapadni.

Az alapozáshoz célszerű korróziógátló alapozót használni, ecsettel felkenve, két rétegben, ezzel is a felület tartósságát növeljük. Ezután következik a fedőréteg, a selyem vagy magasfényű zománcfesték felvitele. Ezt is két rétegben, ecsettel vagy kisméretű hengerrel tudjuk felvinni, de ügyelni kell rá, hogy a sarkok, nehezebben elérhető részek is alaposan le legyenek festve, hogy a rozsda ne térhessen vissza a későbbiekben sem.

A felület előkészítését semmiképp nem javasolt elhagyni, a málló festék eltávolítása és az erősen korrodált részek tisztítása mindenképp szükséges.

Miután végeztünk a fenti előkészítési munkálatokkal, jöhet a két- vagy háromrétegű mázolás: először alapozófestéket használjunk (a festék dobozán található használati utasítás és száradási idő figyelembevételével), majd zománcfestéket használjunk fedőfesték gyanánt..

forrás:rácsexpress